Mládež ČCE

Kdo je evangelická mládež

O mládeži

Jsme mladí křesťané, obvykle starší 13 let, nejčastěji z Českobratrské církve evangelické (ČCE). Scházíme se v mládežích, které obvykle vznikají pod jednotlivými sbory. Na těchto pravidelných setkáních se pod vedením faráře zamýšlíme nad biblickými texty, modlíme se, zpíváme z našeho zpěvníku Svítá a společně si pomáháme najít cestu k Bohu. Mimo to ale také hrajeme hry, vzděláváme se, navštěvujeme kulturní akce a užíváme si otevřeného společenství, kde je každý srdečně vítán.

Senioráty

Stejně jako sbory církve se jednotlivé mládeže spojují pod senioráty (církevní obdoba “krajů”). Mládežníky zde v každém seniorátu zastupuje seniorátní odbor mládeže (SOM). Volení členové odboru organizují seniorátní akce, od krátkých večerních setkání, přes víkendové “seniorátky” až k týdenním táborům a brigádám. Program těchto akcí je velmi pestrý, zahrnuje jak duchovní, tak praktické a vzdělávací aktivity. Jádrem však zůstává křesťanské společenství.

Celocírkevní odbor mládeže a oddělení mládeže Ústřední církevní kanceláře

Celocírkevní odbor mládeže 2023-2025

Celocírkevní odbor mládeže (COM) zastupuje mládežníky na celocírkevní úrovni. Společně s oddělením mládeže (OM) na ústředí naší církve organizují velké celocírkevní akce, pomáhají seniorátním odborům v jejich činnosti a podporují mládežnické dobrovolníky.

Celocírkevní mládežnické akce

Sjezd (nejen) evangelické mládeže je největší akcí pro mládež. Koná se každý rok v jiném koutu naší země. Jedná se o víkendovou akci plnou přednášek, workshopů, sportů, divadel a koncertů.

Kemp je týdenní akce, koná se ve Strmilově. Účastníci se zapojují do různých kurzů, například filmového, tanečního či kurzu první pomoci. Každý rok je to jiné, ale vždy se účastník něco nového naučí.

Bigbítový kurz je desetidenní akce pořádaná v krkonošských Křížlicích. Jak název napovídá, jedná se o hudební kurz. Účastníci se zdokonalují ve hře na různé nástroje pod vedením zkušených instruktorů a profesionálních muzikantů.

Porada mládeže je každoroční víkendové setkání zástupců mládeže, na kterém se předávají rady a zkušenosti. Probírají se zde současné problémy a jejich možná řešení. Jednou za dva roky je na poradě zvolen nový COM.