Aneb co se děje nového

11. strana

Porada mládeže v pokročilé fázi příprav

08. 02. 2023

Modří už vědí, že se blíží Porada mládeže. Nějakou dobu známe datum i místo. Co bude ale náplní, jak a kde se přihlašovat? To byly informace, po kterých lačnil každý!

A teď už je to konečně tady. Úleva. Vše potřebné o Poradě mládeže najdete na kartě její události na tomto webu. Pokud byste měli nějaké doplňující dotazy, nevahájte napsat.

Na viděnou na "poradě s velkým P" se těší OM&COM ❤

Naposledy upravil/a COM, 08. 02. 2023

Nové posily v týmu Oddělení mládeže

03. 02. 2023

Oddělení mládeže zdraví z první společné porady v novém složení! Ke stávajícímu týmu Aleny, Lali a Kryštofa se připojili Kája Urbánková a Standa Tesař. Moc se těšíme, co nás letos společně potká a s našimi novými posilami se určitě brzo seznámíte.

Oddělení mládeže je součástí Ústřední církevního kanceláře ČCE. V rámci oddělení momentálně věnujeme hodně energie přípravě Sjezdu (nejen) evangelické mládeže (společně se sjezdovou skupinkou) a v poslední době také Poradě mládeže (společně s Celocírkevním odborem mládeže). S COMem koordinujeme i další aktivity.

Snažíme se komunikovat s širokou mládeží (převážně prostřednictvím sociálních sítí), jednotlivými SOMy a dalšími církevními strukturami. Spolupracujeme s kolegy z ústřední kanceláře, nejvíce s ekumenickým oddělením, se kterým často vysíláme mládežníky do zahraničí (více na www.prilezitosti.e-cirkev.cz).

Pokud byste na nás měli jakýkoliv dotaz, můžete nám napsat například na Facebook, Instagram nebo na mail mladez@e-cirkev.cz.

Naposledy upravil/a COM, 03. 02. 2023

3 měsíce v USA bez nákladů! Zážitek na celý život

17. 01. 2023

Program je určen pro zájemce, kteří:

• jsou ve věku 18 - 30 let,
  • souhlasí s tříměsíčním pobytem v USA (od poloviny května do poloviny srpna 2023),
  • pracují s dětmi a mládeží, studují či jsou učiteli,
  • zajímají se o práci s dětmi v přírodě,
  • jsou zodpovědní, spolehliví a důvěryhodní,
  • jsou flexibilní, odolní a otevření novým zážitkům,
  • jsou plně očkováni nebo se jsou ochotni se nechat plně naočkovat před odletem
  • se zaváží, že se po skončení programu vrátí domů a nezůstanou nelegálně v USA (čímž by ohrozili dobrou pověst a status celého mezinárodního programu),
  • prokáží schopnost komunikovat v angličtině (nutný mezinárodní certifikát případně potvrzení potvrzení školy o absolvování kurzu angličtiny),
  • budou vybráni a dostanou doporučení od ČCE.

Zájemci, které komise ČCE doporučí pro účast v programu a kancelář ELCA (Evangelical Lutheran Church in America) je zařadí do programu, obdrží:

• finanční podporu pro získání víza,
  • letenku do USA a zpět,
  • převoz z Chicaga do místa konání tábora,
  • osobní zaškolení v táboře,
  • ubytování (vč. zajištění ložního prádla) a stravu po celou dobu pobytu,
  • místní zdravotní pojištění po celou dobu pobytu a
  • kapesné 50 US dolarů týdně.

Zájemci o účast v programu, nechť se přihlásí na adrese mladez@e-cirkev.cz (nebo si vyžádejte další informace) a to nejpozději do 31. ledna 2023 a zašlou tyto osobní údaje pro prvotní kontakt:

• jméno a příjmení,
  • datum narození,
  • telefonní číslo a
  • kontaktní e-mailovou adresu.

Následně budou vhodní zájemci pozvání k rozhovoru se zástupci vedení ČCE. Konečný výběr kandidátů je na amerických partnerech.

Naposledy upravil/a COM, 17. 01. 2023

Co si nenechat ujít v lednu? Čtěte mládežnický newsletter!

05. 01. 2023

Jednou měsíčně shrnujeme to nejpodstatnější ze světa evangelické mládeže. A to přímo do vašich mailových schránek! Aktuality, pozvánky na akce, příležitosti k vycestování do zahraničí a další věci, které je dobré vědět. Jak vypadá takový newsletter? Stačí kliknout na tlačítko níže.

Komu do schránky nic takové nechodí, nemusí zoufat. K odebírání newsletteru se dá jednoduše přihlásit a také se dá odběr případně kdykoliv zrušit. No není to skvělá nabídka?

Naposledy upravil/a COM, 05. 01. 2023

Poslechněte si přednášky ze sjezdu

23. 12. 2022

Vánoční dárek pro všechny milovníky podcastů!

Přinášíme několik záznamů přednášek z letošního sjezdu mládeže. Saša Jacobea, Petr Gallus, Petr Sláma nebo moderovaná diskuze Bez filtru Hany Strašákové s hosty Simonou Kopeckou a Benem Rollem jsou k dispozici na církevním soundcloudu.

Při finišování předvánočních úklidů, shánění dárků na poslední chvíli či cestě za příbuznými jako když najdeš. Připomeňme si některé myšlenky, které na sjezdu zazněly a přijměme je v tomto vánočním čase. Příjemný poslech a hezké svátky. https://soundcloud.com/ecirkev/sets/sjezd22

Naposledy upravil/a COM, 23. 12. 2022

Studentská literární soutěž: "Nestůj stranou...!"

17. 12. 2022

Českobratrská církev evangelická vyhlašuje druhý ročník studentské soutěže na lidskoprávní téma.

Úsilí o obhajobu lidských práv patří k zásadním úkolům církve ve společnosti. Evangelická církev se zasazuje o porozumění a bojuje proti veškerým projevům diskriminace. Jedním z konkrétních příkladů takové snahy je organizování mezinárodních Týdnů proti rasismu v Česku, v rámci kterých se koná i tato soutěž.

Připomínáme, že lidé na mnoha místech světa či v různých sociálních skupinách zažívají útlak kvůli své víře, přesvědčení nebo světonázoru. Týká se to každého z nás, o to víc s příchodem lidí z válkou stižené Ukrajiny. Další ročník studentské literární soutěže proto vyhlašujeme pro české a ukrajinské děti a mládež mimo jiné právě na toto téma.

Nad soutěží i nad následnou konferencí v Senátu, kde budou vyhlášeny výsledky, převzal záštitu předseda Senátu Parlamentu České republiky RNDr. Miloš Vystrčil.

Veškeré další informace o soutěži najdete na webu e-cirkev.cz/soutez.

Naposledy upravil/a COM, 17. 12. 2022