Chtěli byste udělat něco pro životní prostředí ve svém okolí? Můžete na to získat příspěvek až 2000 Euro!

Můžete si opravit farní zahradu, vyjet do přírody sbírat odpadky nebo si pořídit solární panel na nabíjení zahradního osvětlení, udělat kurz sečení luk kosou a nebo třeba úplně něco jiného. Je to jen na vás! A na to ještě získat finanční podporu světové Lutherské federace, která nabízí podporu mládežníkům na jednorázové projekty týkající se klimatu a klimatické změny.

• Jde o jednorázovou podporu ve výši až 2000 Euro. Malé projekty pro mládež v oblasti klimatu.
  • Nositeli projektu by měli být mladí lidé do 30 let věku. Projekt povedou mladí lidé, kteří jej spolu s dalšími členy církve/komunity budou lokálně rozvíjet a realizovat.
  • Projekt by měl být realizován od července 2024 do října 2024.
  • Termín pro podání přihlášky a zaslání návrhu je 25. května 2024.

Hlavní cíle těchto projektů jsou:

• Posílit postavení mladých lidí, aby obhajovali opatření pro klimatickou spravedlnost
  • Podporovat zapojení mladých lidí do opatření v oblasti klimatu na místní i národní úrovni
  • Zvýšit úroveň povědomí o zmírňování a přizpůsobování mezi členskými církvemi LWF
  • Projekt povedou mladí lidé, kteří jej spolu s dalšími členy církví a komunit budou lokálně rozvíjet a realizovat.

Popřípadě nás neváhejte kontaktovat na mladez@e-cirkev.cz