Studentská literární soutěž: “Nestůj stranou…!”

Českobratrská církev evangelická vyhlašuje druhý ročník studentské soutěže na lidskoprávní téma.

Úsilí o obhajobu lidských práv patří k zásadním úkolům církve ve společnosti. Evangelická církev se zasazuje o porozumění a bojuje proti veškerým projevům diskriminace. Jedním z konkrétních příkladů takové snahy je organizování mezinárodních Týdnů proti rasismu v Česku, v rámci kterých se koná i tato soutěž.

Připomínáme, že lidé na mnoha místech světa či v různých sociálních skupinách zažívají útlak kvůli své víře, přesvědčení nebo světonázoru. Týká se to každého z nás, o to víc s příchodem lidí z válkou stižené Ukrajiny. Další ročník studentské literární soutěže proto vyhlašujeme pro české a ukrajinské děti a mládež mimo jiné právě na toto téma.

Nad soutěží i nad následnou konferencí v Senátu, kde budou vyhlášeny výsledky, převzal záštitu předseda Senátu Parlamentu České republiky RNDr. Miloš Vystrčil.

Veškeré další informace o soutěži najdete na webu e-cirkev.cz/soutez.