Mládežníci ze SOMů do komisí a výborů!

*platí samozřejmě i pro mládežníky, kteří nejsou ze SOMů!

Naše církev prochází obdobím změn a hledání nových cest. Synodní rada ČCE stojí o zapojení mladých lidí (cca do 25 let) v tomto procesu, a proto je zve k aktivní účasti v některých ze svých poradních odborů a komisí.

SR před časem oslovila členy Celocírkevního odboru mládeže, aby hledali a oslovovali vhodné spolupracovníky, a v případě jejich souhlasu je navrhovali synodní radě, která jmenuje členy PO a komisí. COM se formou tohoto formuláře obrací na veškeré mládežnictvo, aby navrhovalo své známé (případně sebe) do jednotlivých orgánů. Formulář je možné vyplňovat do konce října.

Jedná se o tyto grémia:

• PO evangelizační a misijní
  • PO ekumenický
  • PO pro práci s dětmi
  • PO ekonomický
  • PO organizační a právní
  • PO pro otázky životního prostředí
  • Komise pro reformu správy církve
  • Komise pro lidská práva
  • Komise pro přípravu rozhovoru s LGBTQ+

Celocírkevní komise a poradní odbory zřizuje synodní rada, jmenuje a odvolává jejich předsedy a členy, řídí jejich práci, ukládá jim úkoly a přijímá jejich podněty pro svou činnost i pro práci celé církve. Současné seznamy členů komisí najdete tady a poradních odborů tady.