Máme nový COM!

Volba nového celocírkevního odboru mládeže (COM) byla vrcholem porady, na kterou se první březnový víkend sjeli do Brna zástupci mládeže ze všech koutů republiky.

IMG_20170304_102857

COM je poradním odborem synodní rady Českobratrské církve evangelické a podílí se například na organizaci řady akcí po celý rok (mimo jiné sjezdu nejen evangelické mládeže v říjnu). Členy jsou faráři i laici a obměňuje se každé dva roky. Funkce se vždy ujímá na podzimním Sjezdu (nejen) evangelické mládeže.

Za laiky byli do odboru zvoleni Jakub Martinů, Daniel Ort, Dominik Bláha, Alena Pikousová a Zuzana Férová; za faráře Alexandra Jacobea, Ondřej Zikmund, Jana Hofmanová a Maroš Klačko.

IMG_20170304_115121

Také byli zvoleni zástupci mládeže na synod na období 2017-2019: jsou jimi Matěj Halaš, Daniel Ort a Alena Pikousová. Náhradníky pak jsou Jakub Trusina, Lali Diopová a Jan Lukáš.

Kromě volby se účastníci vzájemně pozvali na akce, které pořádají, vyslechli, na co nezapomenout při přípravě takových akcí a na programu byla také panelová diskuze na téma Mluvit o Bohu v různých kontextech.