Týden v Polsku na setkání mladých. Plně hrazeno!

Polská evangelická církev augšpurského vyznání bude letos hostit Valné shromáždění Luterské světové federace (LWF) a Ty můžeš být u toho! Samotné valné shromáždění se koná od 13. do 19. září v Krakově.

Jedná se o historickou událost. Poslední valné shromáždění LWF ve střední Evropě se totiž konalo v roce 1984 v Budapešti. Kapacita podobné akce je však omezená a delegátů jednotlivých církví bude opravdu hodně. Hostující církev se tedy rozhodla ještě před valným shromážděním pozvat mladé lidi z církví ve střední Evropě, aby se společně setkali.

Koho hledáme:

• 2 mladé lidi z ČCE ve věku 19 – 30, kteří:
    • pojedou od 4. do 11. září 2023 do Polska (příjezd 4. do Vratislavy a 11. odjezd z Krakova),
    • mají zájem o setkání a diskuse s dalšími lidmi z různých zemí.

Co nabízíme:

• Zajímavý program v mezinárodním prostředí, který bude zaměřen mimo jiné na témata životního prostředí, technologického rozvoje nebo vzrůstajících nerovností,
  • zastřešujícím heslem bude (stejně jako v případě celého valného shromáždění) “One body. One Spirit. One Hope“, které reprezentuje jednotu v Kristu,
  • návštěvu tří míst: Wrocław, Krzyżowa, Kraków
  • možnost nahlédnout za oponu práce lidí ve Světovém lutherském svazu
  • ubytování, doprava a pojištění zdarma.

Zájemce prosíme, aby se ozvali na adresu mladez@e‑cirkev.cz nejpozději do 7. června 2023. Ve zprávě na sebe uveďte kontakt a následně vám bude poskytnuto více informací. V případě doplňujících dotazů se také neváhejte ozvat!