Akce, jiné

28. Sbormistrovský kurz 15. – 17. 4. v Bystřici pod Hostýnem

Celocírkevní kantor ČCE zve sbormistry všech kategorií, nové zájemce o sbormistrovství, zpěváky různého věku, varhaníky, církevní hudebníky, teology a hudbymilovné na Sbormistrovský kurz pod vedením Prof. Petera Planyavsky, který proběhne od 15. – 17. 4. 2016 ve středisku Sola gratia v Bystřici pod Hostýnem.

Dsc_5845

Prof. Peter Planyavsky je koncertní varhaník, skladatel, církevní hudebník a dirigent. Dlouhá léta působil jako titulární varhaník a hudební ředitel ve vídeňském Stephansdomu. Na Vysoké hudební škole ve Vídni působil jako profesor hry na varhany a varhanní improvizace, kde byl také vedoucím oddělení pro církevní hudbu. Patří k významným varhanním improvizátorům a inovátorům liturgické varhanní hry, je častým porotcem na prestižních soutěžích varhanní improvizace. Více na http://www.peterplanyavsky.at/.

 Program kurzu:

  1. Nácvik a interpretace latinských sborových zpěvů rakouských skladatelů.
  2. Varhanní (klavírní) improvizace v liturgii bohoslužeb a pobožnostech – komentář s ukázkami.
  3. Příprava programu a vystoupení na koncertu v neděli 17. 4. 2016 ve 13:30 hod. v kostele sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem, kde budou také účinkovat studenti a absolventi Semináře církevní hudby Evangelické akademie. Při koncertu zazní několik improvizací Prof. Planyavského.
  4. Pobožnosti a dopolední nedělní bohoslužby. Kázaní: farář Lubomír Kabíček.

 3varh

Praktické informace:

Poplatek za stravu a ubytování na osobu činí 1.200 Kč (ubytování v hlavní budově) případně 1.100 Kč (ubytování v chaloupce).

Na kurz je možno se přihlásit formou závazné přihlášky do 10. 4. 2016. Nelze se přihlásit jenom na část kurzu! Přihlášku formou jednoduchého mailu je možno poslat na adresu:

ČESKOBRATRSKÁ CÍRKEV EVANGELICKÁ, Celocírkevní kantor – Ladislav Moravetz

Na Chaloupkách 172, 768 72 Chvalčov

Tel. 573 378 607   e-mail: moravetz@e-cirkev.cz   Mobil: 737 506 119

V přihlášce je třeba uvést jméno a příjmení, věk, bydliště, případné přání vegetariánské či masité stravy, telefon, e-mail. Odhlášení z kurzu je možné provést do 11. 4. 2016. Kvůli velkému zájmu o tento kurz doporučujeme, aby se zájemci přihlásili co nejdříve.

Zahájení kurzu: pátek 15. 4. 2016 v 19.30 hod. v kapli Sola gratia.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − twelve =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>