Akce, akce mládeže ČR, VŠ mládeže

18. pouť na kostelíčku sv. Jana Nepomuckého na Poušti

Srdečně zveme na 18. pouť na kostelíčku sv. Jana Nepomuckého na Poušti v sobotu 17. května 2014. Pro velký úspěch v roce minulém budeme pokračovat v pouti krojované. Naše ženy a dívky opět šijí další kroje.

Proto každý, kdo bude moci přijít na pouť v kroji, a to jakékoliv provenience, ať se nechá strhnout touto myšlenkou! Přispějete tak k velkému obohacení záměru.

V 11 hodin začíná mše svatá, kterou povede P. Tomáš Halík.

Zazní „Missa Brod – Krojovaná kostelíčková“ Bohuslava Lédla, zpívá kostelíčkový filharmonický sbor za doprovodu hudebního tělesa ZUŠ Turnov, diriguje autor Bohuslav Lédl.

Společně věříme, že Prof. Halík, který se má právě vracet z Velké Británie, kde bude přebírat Templetonovu cenu, nahoru na Poušť do 11. hodiny stihne přijet. Z tohoto důvodu se jeho tradiční páteční přednáška konat nemůže.

Po bohoslužbě připraví farníci pro poutníky občerstvení a nabídnou své rukodělné výrobky i další různé drobnosti velké hodnoty.

Skauti opět přispějí k organizaci poutě a připraví pro děti a mládež různé hry a atrakce, čímž dopřejí rodičům s dětmi alespoň chvíli se soustředěně věnovat ostatním lákadlům.

Nedílnou součástí pouti bude opět v prostorách kostelíčku výstava. Své kresby a ilustrace představí paní Libuše Loskotová. Výstava bude po vernisáži v rámci koncertu mít pak své pokračování v Městském muzeu Na Bělišti.

Odpoledne ve 13:30 zahrají „Matičky“ ze Semil nejmenším  dětem už tradičně loutkovou pohádku, tentokrát v premiéře, název budiž překvapením!

Součástí poutního dění kolem kostelíčku bude i kejklíř Slávek Nečunajev, který přijede až z Českých Budějovic.

V 15 h se prostory kostelíčku v rámci XXXVII. benefičního koncertu rozezní zvuky dud.

Ze Slovenska přijedou dva nejvýznamnější gajdoši, Juraj Dufek  & Ľubomír Tatarka allias Čalamacha. Tito Majstri Umělci muzicírovali na většině dudáckých festivalů nejen na Slovensku, ale ve většině evropských zemí i v zámoří. Jsou to nejen muzikanti ale i výrobci a sběratelé hudebních nástrojů a typické hudby pro ně. Určitě obohatí i dění kolem kostelíčku. Zbývá jen doufat, že nám bude přát počasí.

Protože výnos z pouti bude opět investován do údržby a obnovy kostelíčku a farního areálu, vítáme jakoukoliv formu podpory – ať už dobrotami , vlastními rukodělnými pracemi, výtvarnými díly, jinými dary či přiložením vlastních rukou k tomuto společnému dílu. Přihlaste se na faře nebo v lékárně U Anděla (tel. 483389239, ev. 603871613), E-mailem (arch.tomesek.zb@iol.cz), nebo můžete přijít pomoci s přípravou stánků a okolí v sobotu ráno přímo ke kostelíčku. Vaše podpora nám bude potěšením i povzbuzením.

VŠICHNI JSOU SRDEČNĚ ZVÁNI!

Každý krojovaný poutník udělá radost nejen nám.

www.kostelicek.wz.cz

About admin

No information is provided by the author.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + fourteen =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>