Akce, akce mládeže ČR, VŠ mládeže

18. pouť na kostelíčku sv. Jana Nepomuckého na Poušti

Srdečně zveme na 18. pouť na kostelíčku sv. Jana Nepomuckého na Poušti v sobotu 17. května 2014. Pro velký úspěch v roce minulém budeme pokračovat v pouti krojované. Naše ženy a dívky opět šijí další kroje.

Proto každý, kdo bude moci přijít na pouť v kroji, a to jakékoliv provenience, ať se nechá strhnout touto myšlenkou! Přispějete tak k velkému obohacení záměru.

V 11 hodin začíná mše svatá, kterou povede P. Tomáš Halík.

Zazní „Missa Brod – Krojovaná kostelíčková“ Bohuslava Lédla, zpívá kostelíčkový filharmonický sbor za doprovodu hudebního tělesa ZUŠ Turnov, diriguje autor Bohuslav Lédl.

Společně věříme, že Prof. Halík, který se má právě vracet z Velké Británie, kde bude přebírat Templetonovu cenu, nahoru na Poušť do 11. hodiny stihne přijet. Z tohoto důvodu se jeho tradiční páteční přednáška konat nemůže.

Po bohoslužbě připraví farníci pro poutníky občerstvení a nabídnou své rukodělné výrobky i další různé drobnosti velké hodnoty.

Skauti opět přispějí k organizaci poutě a připraví pro děti a mládež různé hry a atrakce, čímž dopřejí rodičům s dětmi alespoň chvíli se soustředěně věnovat ostatním lákadlům.

Nedílnou součástí pouti bude opět v prostorách kostelíčku výstava. Své kresby a ilustrace představí paní Libuše Loskotová. Výstava bude po vernisáži v rámci koncertu mít pak své pokračování v Městském muzeu Na Bělišti.

Odpoledne ve 13:30 zahrají „Matičky“ ze Semil nejmenším  dětem už tradičně loutkovou pohádku, tentokrát v premiéře, název budiž překvapením!

Součástí poutního dění kolem kostelíčku bude i kejklíř Slávek Nečunajev, který přijede až z Českých Budějovic.

V 15 h se prostory kostelíčku v rámci XXXVII. benefičního koncertu rozezní zvuky dud.

Ze Slovenska přijedou dva nejvýznamnější gajdoši, Juraj Dufek  & Ľubomír Tatarka allias Čalamacha. Tito Majstri Umělci muzicírovali na většině dudáckých festivalů nejen na Slovensku, ale ve většině evropských zemí i v zámoří. Jsou to nejen muzikanti ale i výrobci a sběratelé hudebních nástrojů a typické hudby pro ně. Určitě obohatí i dění kolem kostelíčku. Zbývá jen doufat, že nám bude přát počasí.

Protože výnos z pouti bude opět investován do údržby a obnovy kostelíčku a farního areálu, vítáme jakoukoliv formu podpory – ať už dobrotami , vlastními rukodělnými pracemi, výtvarnými díly, jinými dary či přiložením vlastních rukou k tomuto společnému dílu. Přihlaste se na faře nebo v lékárně U Anděla (tel. 483389239, ev. 603871613), E-mailem (arch.tomesek.zb@iol.cz), nebo můžete přijít pomoci s přípravou stánků a okolí v sobotu ráno přímo ke kostelíčku. Vaše podpora nám bude potěšením i povzbuzením.

VŠICHNI JSOU SRDEČNĚ ZVÁNI!

Každý krojovaný poutník udělá radost nejen nám.

www.kostelicek.wz.cz