Akce, akce mládeže ČR, akce v seniorátech, Mládeže, semináře, přednášky, Vzdělávání

Sbormistrovský kurz s KMD Lotharem Mohnem

Německá a vlámská sborová polyfonní tvorba.

Srdečně zveme sbormistry všech kategorií, nové zájemce o sbormistrovství, zpěváky různého věku, církevní varhaníky, teology, studenty hudebních škol a hudbymilovné lidi na 18. sbormistrovský kurz, který proběhne od 28. – 30. října 2011 ve středisku Sola gratia v Bystřici pod Hostýnem.

Naším vzácným hostem bude Kirchenmusikdirektor Lothar Mohn z německého Hannoveru, kde působí především jako kantor ve Dvorním a městském kostele St. Johannis.
Pod vedením kantora Mohna se budeme věnovat především figurální hudbě německého luterství z konce 16. a 17. st.:

Heinrich Schütz – Verleih und Frieden / Daruj nám pokoj (SWV 372+373)
Ich bin ein rechter Weinstock / Já jsem pravý vinný kmen (SWV 389)
Herr, dich lob die Seele mein / Pane, tebe chválí duše má (SWV 202)
Orlando di Lasso – Veni in Hortum meum (z Písně písní)

Kromě polyfonních motet budeme také zpívat skladby menšího rozsahu od různých autorů. Nacvičené skladby zazní při dopoledních nedělních bohoslužbách. Kázáním poslouží farář Lubomír Kabíček. Na kurzu bude překládáno z němčiny do češtiny.

Provoz kurzu budeme hradit z fondu pro církevní hudbu. Noclehy a stravování (sobota: snídaně, oběd, večeře; neděle: snídaně, oběd) si budou účastníci kurzu platit sami. Tento poplatek činí 1.010 Kč / osoba (ubytování v hlavní budově) příp. 930 Kč / osoba (ubytování v chaloupce).

Více viz sbormistrovsky kurz 18.