Mládežníci ze SOMů do komisí a výborů!

*pla­tí samo­zřej­mě i pro mlá­dež­ní­ky, kte­ří nejsou ze SOMů!

Naše cír­kev pro­chá­zí obdo­bím změn a hle­dá­ní nových cest. Synod­ní rada ČCE sto­jí o zapo­je­ní mla­dých lidí (cca do 25 let) v tom­to pro­ce­su, a pro­to je zve k aktiv­ní účas­ti v někte­rých ze svých porad­ních odbo­rů a komi­sí.

SR před časem oslo­vi­la čle­ny Celo­cír­kev­ní­ho odbo­ru mlá­de­že, aby hle­da­li a oslo­vo­va­li vhod­né spo­lu­pra­cov­ní­ky, a v pří­pa­dě jejich sou­hla­su je navr­ho­va­li synod­ní radě, kte­rá jme­nu­je čle­ny PO a komi­sí. COM se for­mou toho­to for­mu­lá­ře obra­cí na veš­ke­ré mlá­dež­nic­tvo, aby navr­ho­va­lo své zná­mé (pří­pad­ně sebe) do jed­not­li­vých orgá­nů. For­mu­lář je mož­né vypl­ňo­vat do kon­ce říj­na.

Jed­ná se o tyto gré­mia:

• PO evan­ge­li­zač­ní a misij­ní
  • PO eku­me­nic­ký
  • PO pro prá­ci s dět­mi
  • PO eko­no­mic­ký
  • PO orga­ni­zač­ní a práv­ní
  • PO pro otáz­ky život­ní­ho pro­stře­dí
  • Komi­se pro refor­mu sprá­vy církve
  • Komi­se pro lid­ská prá­va
  • Komi­se pro pří­pra­vu roz­ho­vo­ru s LGBTQ+

Celo­cír­kev­ní komi­se a porad­ní odbo­ry zři­zu­je synod­ní rada, jme­nu­je a odvo­lá­vá jejich před­se­dy a čle­ny, řídí jejich prá­ci, uklá­dá jim úko­ly a při­jí­má jejich pod­ně­ty pro svou čin­nost i pro prá­ci celé církve. Sou­čas­né sezna­my čle­nů komi­sí najde­te tady a porad­ních odbo­rů tady.

Naposledy upravil/a Kryštof Sojka, 24. října 2022.