Akce, akce mládeže ČR, Jaro/Léto 2019

Akce jaro/léto 2019

Milí přátelé,
jste srdečně zváni na akce, které pro vás organizuje oddělení mládeže ČCE. Některé z akcí jsou spoluorganizovány se SEM v ČR, z.s. (Sdružení evangelické mládeže v ČR).
Můžete se zúčastnit kurzů, kempů, brigády ad. Přihlášky na akce jsou již spuštěny.
Vybírejte, zvěte své přátele a kamarády.
Na jednotlivé akce se přihlašujte na: https://prihlasky.srcce.cz
Informace o cenách a slevách naleznete u každé akce zvlášť viz níže či na přihláškách.
Na některých akcích oddělení mládeže můžete uplatnit sourozeneckou slevu 300 Kč. Účastníkům v sociální tísni cenu upravíme po osobním jednání!
Více informací o akcích na:
http://mladez.evangnet.cz/, mladez@e-cirkev.cz, Facebook: Evangelická mládež
Akce připravuje:
Českobratrská církev evangelická
Oddělení mládeže ÚCK ČCE  a SEM v ČR, z.s., Jungmannova 9, 111 21, Praha 1

Jarní akce:

  • Vzdělávací projekt Venite, 2017-2019
Připravili jsme pro vás s Celocírkevním odborem mládeže (COM) a externími spolupracovníky následující akce v rámci projektu vzdělávání VENITE.
1.    15. – 17. 3. 2019, VENITE, Poděbrady https://prihlasky.srcce.cz/akce/197-venite-podebrady-2019
2.    29. – 31. 3. 2019, VENITE, Brno https://prihlasky.srcce.cz/akce/198-venite-brno-2019
3.    12. – 14. 4. 2019, VENITE, Pardubice https://prihlasky.srcce.cz/akce/196-venite-pardubice-2019
Na akce Venite doporučujeme  přihlásit celý SOM na jeden termín, v případě časového vytížení, v případě, že se všichni neshodnete a nenajdete vhodný jednotný termín, hlaste se, prosím, samostatně na jednotlivé termíny, jak se vám to hodí. Setkání nejsou určena pouze pro členy SOMů.Vítáni jsou i mládežníci, kteří nejsou zvoleni do SOMu. Zkrátka, máš-li chuť se něco nového dozvědět, posunout se o kousek dál na své cestě víry, přihlas se.

  • Porada mládeže zástupců ze seniorátů, 22.-24.3. 2019, Olomouc
Letošní porada bude volební, kdy se bude volit nový Celocírkevní odbor mládeže (COM) na období 2019‒2021 a zástupci mládeže na Synod v témže období. Porada bude zahájena v pátek v 18:00,  prezence bude probíhat před zahájením a během pauzy. Letošní porada bude volební, kdy se bude volit nový Celocírkevní odbor mládeže (COM) na období 2019‒2021 a zástupci mládeže na Synod v témže období. Porada bude zahájena v pátek v 18:00,  prezence bude probíhat před zahájením a během pauzy.  Program je od pátku do neděle určen pro všechny delegáty ze seniorátů, včetně předsedů SOMů, členů COMu, hostů a dalších příchozí.
Cena: zdarma

  • Zastav se na chvíli…buď s Bohem, Velikonoce; 18.-21. 4. 2019, Velké Hamry
Vedou Zuzana Férová a Libuše Weinerová.
Velikonoce, prožijte je naplno, společně s Bohem, ekumenicky. Na programu budou přednášky, modlitba, společenství výlety, oslava.
Cena: 1000 Kč.
Pro osoby ve věku 23-40 let.
Akci organizuje Českobratrská církev evangelická společně s Evangelickou církví metodistickou a Komunitou Chemin Neuf.

  • Brigáda v táboře JAK Bělči, 26.-28. 4. 2019, Běleč nad Orlicí
Zveme na brigádu do tábora Jana Amose Komenského v Bělči. V táboře bude potřeba pomoci připravit areál a prostory před letní sezonou. Nad prací bude dohlížet farář Michael Erdinger společně se správcem tábora Václavem Španihelem. Neváhejte a hlaste se. Na programu bude také volnočasový program – Michael Erdinger promluví o svém pobytu na Ukrajině.
Brigáda je zdarma, pro všechny generace.

Letní akce:
  • Letní kemp mládeže, Pod jednou střechou; 7.-14. 7. 2019, Strmilov
Letní kemp mládeže navazuje na evangelickou tradici setkávání mladých věřících. Už šest let se v jeden okamžik na jednom místě setkává několik desítek účastníků, z nichž většina je ve věku 14 – 18 let (přijíždějí ale i mladší a starší). Akci organizuje Českobratrská církev evangelická, vítáni jsou však i lidé z jiných církví nebo bez vyznání. Letos si účastníci mohou vybrat z těchto kurzů: sportovní, loutky, muzikál a ekologický. Připravena bude také řada dalších workshopů a biblický program.
Cena: od 2200 Kč. Více informací o cenách na přihláškách, odkaz viz níže.
Organizuje SEM v ČR, z.s. a Českobratrská církev evangelická.

  • Bigbítový kurz, 19.-28. 7. 2019, Křížlice
Vedou Filip Boháč (farář FS ČCE Opatov) a Daniel Šourek.
Jde o ambróziovou hudebně vzdělávací akci ČCE, která se tradičně koná v krkonošských Křížlicích.
Pokud na něco hraješ, neváhej, a přijeď strávit týden s podobně postiženými bratry a sestrami… bejvá to taková komická sranda :)
Profesionální lektoři dávají účastníkům soukromé i skupinové lekce, šité na míru hráčových schopnostem a prosbám. Jako každý rok, se bude vyučovat Kytara, Baskytara a Bicí a Zpěv. Pro případné zájemce, kteří by chtěli jet s jiným nástrojem: je potřeba to dát co nejdřív vědět organizátorům, aby ještě šlo zajistit lektora na další nástroj (klávesy, saxofon atp.) Kurz bude zakončen bigbítovými bohoslužbami v místním kostelíku. O duchovní program se postará Filip Boháč.
Cena: 3000 Kč

  • Vztahy na úrovni? (Kurz pro dívky); 10.-16. 8. 2019, Hradiště u Nasavrk
vedou farářky Drahomíra Dušková Havlíčková (FS ČCE Čáslav) a Martina Zuštinová (FS ČCE Klobouky u Brna.
Zamyslíme se nad vztahy člověka: k Bohu, lidem, přírodě, zpívat, modlit se, vyrábět šperky, procházet se…
Sourozenecká sleva: Od 2 a více sourozenců, za každého účastníka se odečítá 300 Kč z původní ceny. Částku si prosím odečtěte při platbě na účet. Prosím napište nám tuto informaci na mladez@e-cirkev.cz.
Opět po roce otevíráme úspěšně další ročník Kurzu mladší mládeže, tentokrát pro dívky mezi cca 13–17 lety.
Cena: 1700 Kč

  • Křídla aneb tělo i duch, 25.-31. 8. 2019, Hradiště u Nasavrk
Nabízíme vám novinku, edukativní a zážitkovou akci v jednom.  Programem vás provedou odborní lektoři Diamantina Training s.r.o. Hlavním vedoucím akce bude Lalia Diopová. Sebevědomí jsou křídla, která tě vynesou do nebe, ale abys vzlétl, musíš se nejprve odrazit ode dna.“ Program zaměřený na sebepoznání, uvědomění silných stránek a životní směřování. V rámci zážitkových programů si účastníci uspořádávají hodnoty, které jsou pro ně důležité, ohlédnou se za svým dosavadním životem a při tom budou hledat své přirozené silné stránky, talenty a výzvy. Získají zpětnou vazbu, jak působí na ostatní a naučí se také dávat zpětnou vazbu ostatním. Budou trénovat své komunikační dovednosti a rozvíjet schopnost spolupráce s ostatními.
Celý popis a program akce naleznete na tomto odkaze: mladez.evangnet­.cz/2019/02/26/kri­dla-aneb-telo-a-duch/
Pro mladé lidi od 18 let
Cena: 2500 Kč
Spoluorganizováno se společností Diamnatina Training, s.r.o. a SEM v ČR, z.s.


  •  Biblická dílna, 25.-29. 8. 2019, Čím
Letní akce v rámce vzdělávacího projektu Venite.
Lektorují Mireia Ryšková, Eva Muroňová, Tomáš C. Havel, Rut Kučerová, Michael Šourek, Pavel Jun. V rámci vzdělávacího projektu VENITE proběhne Biblická dílna, každý den vám se vám bude věnovat jeden z lektorů uvedený viz výše.
Cena: 650 Kč
  • Sjezd (nejen) evangelické mládeže, Open Space; 4.-6. 10. 2019, Nové Město na Moravě
 leto-2019-mladez

About admin

No information is provided by the author.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 − 3 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>