novinky na OM, Sdělení Oddělení mládeže

Máme nový COM!

Volba nového celocírkevního odboru mládeže (COM) byla vrcholem porady, na kterou se první březnový víkend sjeli do Brna zástupci mládeže ze všech koutů republiky.

IMG_20170304_102857

COM je poradním odborem synodní rady Českobratrské církve evangelické a podílí se například na organizaci řady akcí po celý rok (mimo jiné sjezdu nejen evangelické mládeže v říjnu). Členy jsou faráři i laici a obměňuje se každé dva roky. Funkce se vždy ujímá na podzimním Sjezdu (nejen) evangelické mládeže.

Za laiky byli do odboru zvoleni Jakub Martinů, Daniel Ort, Dominik Bláha, Alena Pikousová a Zuzana Férová; za faráře Alexandra Jacobea, Ondřej Zikmund, Jana Hofmanová a Maroš Klačko.

IMG_20170304_115121

Také byli zvoleni zástupci mládeže na synod na období 2017-2019: jsou jimi Matěj Halaš, Daniel Ort a Alena Pikousová. Náhradníky pak jsou Jakub Trusina, Lali Diopová a Jan Lukáš.

Kromě volby se účastníci vzájemně pozvali na akce, které pořádají, vyslechli, na co nezapomenout při přípravě takových akcí a na programu byla také panelová diskuze na téma Mluvit o Bohu v různých kontextech.