Akce, Ekumena

Společnou cestou ke vzpomínkám

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem ve spolupráci s Památníkem Terezín připravuje pro mladé lidi ve věku 16 – 26 let z Česka a Německa již 8. česko-německé setkání mládeže pod názvem „Společnou cestou ke vzpomínkám“, a to v termínu 25. – 27. dubna 2014, které proběhne v areálu Památníku Terezín.  Všichni mladí lidé jsou srdečně zváni. On-line přihláška zde: http://www.tandem.adam.cz/akce/8-cesko-nemecke-setkani-mladeze. Program a organizační informace v přiloženém letáku.

Studuješ-li střední nebo vysokou školu nebo Tě jen baví historie, rád/a čteš historické knihy a zajímají Tě osudy lidí perzekuovaných nacistickým režimem z rasových, náboženských nebo národnostních důvodů? Chtěl/a by ses setkat s těmi, kteří díky štěstí, přízni osudu nebo vytrvalosti a bojovnosti těžké období plné křivd, zákazů a nespravedlnosti překonali a druhou světovou válku přežili? Pozvání k besedě přijali dva pamětníci, paní Dagmar Lieblová a pan Felix Kolmer, kteří si v dětství prošli několika koncentračními tábory.  Čeká na Tebe program plný tematických workshopů, které budou vedeny akademiky, odborníky a pracovníky památných míst. Díky místu setkání budeš mít jedinečnou příležitost si prohlédnout a projít autentické prostory Památníku Terezín a na vlastní kůži poznat jeho genius loci. Jsi-li příznivec divadelního umění, pak se můžeš těšit na česko-německé představení hry Brundibár. A to nejlepší na konec! Chceš-li poznat stejně naladěné lidi z různých koutů Česka a Německa, určitě bys na setkání neměl/a chybět.

      Po celou dobu konání Setkání mládeže bude probíhat simultánní tlumočení. Účastníci budou mít zajištěno ubytování, stravování i pojištění.
Přihlas se a buď u toho. Těšíme se! Kontaktní osoba pro všechny dotazy: Mgr. Michaela Veselá, (+ 420 377 634 757 nebo vesela@tandem.adam.cz). Děkuji.

spolecnoucestoukevzpominkam_logo_claim_rgb

About admin

No information is provided by the author.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − nine =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>