Akce, akce mládeže ČR, akce mládeže zahraničí, akce v seniorátech, dobrovolnictvi, brigády, Ekumena, Mládeže, Povzbuzení, semináře, přednášky, VŠ mládeže, Vzdělávání, Základy víry, zamyšlení

Česko-moldavská výměna zkušeností s dobrovolnickou péčí o seniory

 

Česko-moldavská výměna zkušeností s dobrovolnickou péčí o seniory

V týdnu od 15. do 21. dubna bude Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové pomoci hostit návštěvu dvanácti mladých moldavských dobrovolníků partnerské organizace CASMED, kteří se ve svém volném čase starají o seniory žijící ve venkovských oblastech severního Moldavska.

Během týdne proběhne několik akcí, které jsou otevřené pro všechny a na něž je zván každý, kdo se zajímá o dobrovolnickou činnost, péči o seniory nebo kdo se rád dozví něco o moldavské kultuře.

Dobrovolnický večer

pondělí 15. 4. 2013 v 19:00, Diakonie ČCE v Belgické ul. 22

V rámci návštěvy mladých dobrovolníků z Moldavska pořádáme večer společného sdílení zkušeností s dobrovolnickou činností. Pokud jste zapojeni do nějaké dobrovolné činnosti a rádi byste se s ostatními podělili o své zkušenosti a zážitky, jste srdečně zváni. Stejně tak jste zváni, pokud o dobrovolničení teprve uvažujete a rádi byste si poslechli vyprávění druhých.

Možnost přihlášení na jirickova.hrp@diakonie.cz.

 

Seminář o sociálních službách pro seniory a o reminiscenci

úterý 16. 4. 2013 od 9:00 do 17:30, Diakonie ČCE v Belgické ul. 22

Celodenní seminář bude zaměřen na sociální služby poskytované seniorům v České republice a v Moldavsku a na využití metody reminiscence při práci se seniory. Seminář bude veden paní Hanou Janečkovou s překladem do rumunštiny.

Možnost přihlášení na jirickova.hrp@diakonie.cz.

Moldavsko-český kulturní večer

úterý 16. 4. 2013 od 19:00, Diakonie ČCE v Belgické ul. 22

Během Moldavsko-českého kulturního večera si budeme společně s našimi mladými moldavskými hosty povídat o tom, jak se žije a žilo v jejich i v naší zemi. Určitě bude čas i na muzicírování a lehké občerstvení.

Fotografie či videa (které je možné přehrát na počítači) z rodinného archivu s sebou. Hudební nástroje a (typicky) české dobroty vítány!

Možnost přihlášení na jirickova.hrp@diakonie.cz.

 

Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

 

Mgr. Jarmila Neumannová

Fundraising a PR

Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové pomoci

Belgická 22, 120 00 Praha 2
tel.: 242 487 827, mobil: 730 182 571

neumannova.hrp@diakonie.cz
www.hrp.diakonie.cz

 

 

 

About admin

No information is provided by the author.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × four =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>