Akce, akce mládeže ČR, Ekumena, VŠ mládeže

„Co od nás Hospodin žádá?“

pozvanka TMzJK

Pozvání z Ekumenické rady církví v ČR na Ekumenickou slavnost u příležitosti Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2013.

Ústředním tématem letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů je : „Co od nás Hospodin žádá?“

Milé sestry, milí bratři,

 

jelikož se pomalu blíží Týden modliteb za jednotu křesťanů (18. – 25.

ledna 2013), ozýváme se s doplňující informací týkající se tradiční dobročinné sbírky spojené s touto ekumenickou událostí.

 

V letošním roce podpoříme skrze Nadaci Divoké husy Středisko Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziřící pečující o seniory a lidi se zdravotním postižením.

 

Středisko vzniklo v roce 1993 a od počátku se věnuje ošetřovatelské a pečovatelské službě seniorům a lidem se zdravotním postižením ve Valašském Meziříčí a okolí. V roce 2004 rozšířilo svou činnost o službu denního stacionáře pro seniory. Od roku 2009 navíc poskytuje i osobní asistenci a v posledních letech v určitém rozsahu i domácí paliativní péči. Jako doplňkové činnosti nabízí středisko půjčování kompenzačních pomůcek, sociální i právní poradenství, masáže, pedikúru, trénování paměti. Organizuje různé vzdělávací aktivity jako například konference k problematice demence.

 

2. prosince 2012 pořádalo Středisko Adventní koncert spojený s prodejem adventních věnců v kostele Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí. Do benefiční akce zapojili i žáky a učitele Základní umělecké školy. Výtěžek celé akce přesáhl 100 000 Kč. Nadace Divoké husy jim za pomoci ekumenické sbírky výtěžek znásobí částkou 60 000 Kč. Peníze budou použity na nákup automobilu do služby Osobní asistence. Bude sloužit nejen k dopravě osobního asistenta za klientem, ale také k dovozu klienta například k lékaři, na úřad, apod.. Všem dárcům předem za podporu děkujeme!

 

Finanční dary v rámci sbírky je možné do 31. ledna 2013 poslat na účet Ekumenické rady církví v ČR:  473 492 623 /0300 (ČSOB) pod variabilním

symbolem: 20130125

 

Zároveň Vás srdečně zveme ke společným setkáním v Týdnu modliteb za jednotu křesťanů a budeme potěšeni jakoukoli informací o konání ekumenických akcí ve Vašich sborech a farnostech.

 

Ekumenická rada církví v ČR

 

Ing. Aleš Čejka, DiS.

Asistent generální sekretářky

 

About admin

No information is provided by the author.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − eighteen =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>