Upozornění: Tento příspěvek je starý a pochází ještě z původního webu mládeže. Většina obrázků a odkazů pravděpodobně už nebude fungovat.
Výběrové řízení na šéfredaktora/ku časopisu Bratrstvo

Ústřed­ní cír­kev­ní kan­ce­lář Čes­kob­ra­tr­ské církve evan­ge­lic­ké (ČCE),
se síd­lem Jung­man­no­va 9 (Husův dům), Pra­ha 1 – Nové Měs­to
vypi­su­je výbě­ro­vé říze­ní na obsa­ze­ní pozi­ce šéf­re­dak­tor časo­pi­su pro mlá­dež Bra­trstvo.

Časo­pis Bra­trstvo pro­šel změ­na­mi a od roku 2012 by měl vychá­zet v nové gra­fic­ké podo­bě, s nový­mi rubri­ka­mi a s důra­zem na aktu­ál­nost. Cílo­vou sku­pi­nou časo­pi­su by měla být mlá­dež mezi 17 a 24 lety. 4x za rok by měla vyjít pří­lo­ha časo­pi­su „Brácha/Ségra“zaměřená na kon­fir­man­dy a mlad­ší mlá­dež.

Náplň prá­ce:

• vede­ní redakč­ní­ho týmu
  • pří­pra­va a rea­li­za­ce nové kon­cep­ce křes­ťan­ské­ho časo­pi­su pro mlá­dež
  • rea­li­za­ce člán­ků, roz­ho­vo­rů, repor­tá­ží
  • zís­ká­vá­ní nové­ho okru­hu při­spě­va­te­lů a čte­ná­řů
  • pro­pa­ga­ce časo­pi­su
  • péče o obsah www strá­nek
  • hle­dá­ní mož­nos­tí finan­co­vá­ní časo­pi­su
  • cel­ko­vá odpo­věd­nost za časo­pis a pří­lo­hu

Poža­dav­ky:

• ukon­če­né SŠ vzdě­lá­ní, VŠ vzdě­lá­ní (i nedo­kon­če­né)
  • pra­xe v oblas­ti žur­na­lis­ti­ky
  • zna­lost cír­kev­ní­ho pro­stře­dí pod­mín­kou
  • zna­lost prá­ce na PC – MS Offi­ce (Word, Excel, Outlo­ok); inter­net (obslu­ha webo­vých strá­nek)
  • časo­vá fle­xi­bi­li­ta
  • tvůr­čí duch i mysl
  • bez­ú­hon­nost, samo­stat­nost, zod­po­věd­nost, komu­ni­ka­tiv­nost, schop­nost vede­ní týmu, ocho­ta ces­to­vat po ČR
  • zapo­je­ní se do pří­prav časo­pi­su od lis­to­pa­du do pro­sin­ce t.r. jako dob­ro­vol­ník

Výho­dou:

• žur­na­lis­tic­ké, teo­lo­gic­ké či peda­go­gic­ké vzdě­lá­ní (i zapo­ča­té)
  • zna­lost cizí­ho jazy­ka (NJ, AJ)
  • řidič­ský prů­kaz typu B

Nabí­zí­me:

• zají­ma­vou a pes­trou prá­ci, mož­nost ovliv­nit smě­řo­vá­ní křes­ťan­ské­ho časo­pi­su pro mlá­dež
  • pra­cov­ní poměr na DPČ ve výši 80 hodin měsíč­ně (úva­zek 0,5)
  • odpo­ví­da­jí­cí finanč­ní ohod­no­ce­ní
  • pra­cov­ní pro­stře­dí v cen­t­ru Pra­hy, dle doho­dy mož­ná prá­ce z domu
  • zaměst­na­nec­ké bene­fi­ty

Při­hláš­ky spo­lu se struk­tu­ro­va­ným živo­to­pi­sem, kopií dokla­du o nej­vyš­ším dosa­že­ném vzdě­lá­ní a moti­vač­ním dopi­sem posí­lej­te na adre­su:

Marie Med­ko­vá, Oddě­le­ní mlá­de­že ÚCK ČCE, Jung­man­no­va 9, 111 21  Pra­ha 1 do 15. lis­to­pa­du 2011.

V pří­pa­dě dota­zů se pro­sím obra­cej­te na mladez@e‑cirkev.cz nebo medkova@e‑cirkev.cz.

Naposledy upravil/a Tobiáš Potoček, 18. října 2011.