Akce, akce mládeže ČR, novinky na OM, Sdělení Oddělení mládeže

Píseň pro sjezd nejen evangelické mládeže

Milí přátelé v Kristu,

obracíme se na vás s výzvou k autorské tvorbě. Jde složení písně nebo otextování melodie pro píseň na téma Sjezdu (nejen) evangelické mládeže, který se uskuteční 30.9.-2.10.2011 v Jihlavě. Jeho název je:

VOKO BERE! Příležitosti a rizika v našem životě

 • Anotace: „Voko bere“ je hazardní karetní hra. V každém kole dostane každý hráč jednu kartu. Po té se musí rozhodnout, zda chce další, protože cílem je dosáhnout součtu hodnot karet 21 nebo se co mu nejvíce přiblížit. Ten, kdo má po ukončení hry v ruce nejvyšší součet (max.21), vyhrává. Hráč se musí během hry rozhodovat, kdy má riskovat a kdy ne.
 • „Radši si lehnul na podlahu, jojo, aby neupadl. Bez rizika je.“ Tak začíná jedna punková píseň. Náš život, většina našich činností jsou akce, které v sobě skrývají příležitosti a rizika. Příležitost s sebou většinou nese nějaký druh rizika, na každé riziko se také lze dívat jako na příležitost. Člověk se obvykle učí odhadovat míru rizik a rozpoznávat příležitosti. Stojí to za to? Mám odvahu „hrát“? Nezakrývá mi touha vyhrát oči? Vidím okolnosti, vidím lidi kolem sebe? Vím, kdy přestat, abych nepřestřelil?
 • Ne každá příležitost a ne každý risk přinese vítězství. Součástí života je i umět přijmout prohru a vyrovnat se s ní. Nemusím vyhrát, riziko je reálná věc. Anebo je výhrou, že dále nehraju? Nicméně kdo nic nedělá, o nic neusiluje, nic nezkazí – kdo nic nezačne, nezkusí, naopak nic nezíská, nevyhraje a ani nic neztratí. Jaká je tedy optimální míra?

Píseň by měla přibližovat téma Sjezdu. Rádi bychom, aby se nezabývala jen některou z dílčích částí, ale pojala téma komplexně.

Prosíme, připravte píseň v těchto podobách:

1)      Text písně

2)      Text s notací

3)      Nahrávka (nepovinně, ale doporučeně)

 

Celocírkevní odbor mládeže (COM) z došlých návrhů vybere jednu píseň, která se stane písní pro sjezd a bude možnost se jí na sjezdu naučit. Odměna za složení písně nebude finanční, ale věčná, stejně jako vaše sláva J

 

Své písně posílejte do 15.7.2011 na adresu:

Českobratrská církev evangelická – odd.mládeže,
Jungmannova 9
poštovní přihrádka 466
111 21  Praha 1

Nebo mailem na adresu mladez@e-cirkev.cz

Těšíme se na spolupráci!

Celocírkevní odbor mládeže a oddělení mládeže

About admin

No information is provided by the author.

4 Comments

 1. posuňte termín!

  bigbítovej kurz to do patnáctýho nestíhá:-)

 2. admin

  Je to vážná nabídka, Michale?

 3. posuňte termín!

  jo, nám se do toho chce, ale pokud to nestíháme, tak to nestíháme, zahrajeme si ji jinde :-)

 4. admin

  Jestli se vám do toho chce, tak to beru jako předběžnou přihlášku :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − 1 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>