Akce, dobrovolnictvi, brigády

Darujte kostní dřeň, darujte naději.

Pomáhat můžeme různě. Darovat můžeme různé. Mimo jiné svou kostní dřeň. Tu potřebují lidé, kteří trpí leukémií, zhoubnými nádory a další vážnými nemocmi krve a obranyschopnosti.

Co je třeba:

  • věk 18 – 35 let
  • dobrý zdravotní stav, žádné závažné onemocnění v minulosti
  • ochota překonat určité nepohodlí a ztrátu času, spojené s jednou či několika návštěvami zdravotnického zařízení, případně s odběrem krvetvorných buněk v zájmu záchrany života druhého člověka.

Zde se dozvíte více: http://www.kostnidren.cz/registr/

Zvážíte-li vstup do registru dobrovolných dárců, učiníte první, ten nejdůležitější krok. Ne všichni, kteří se zaregistrují, budou v budoucnu k darování dřeně povoláni. Pravděpodobnost ve skutečnosti není nijak velká. Přesto každý z přihlášených dává naději. Třeba nikdy nikdo nebude potřebovat transplantaci s krvinkami právě Vašeho typu, a to by bylo dobře. Ale pokud by ji potřeboval, můžete právě Vy být jediným člověkem na světě, kdo může pomoci. Existuje snad větší dar člověka člověku, než je naděje?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 3 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>